Etiket arşivi: makale kontrolü

Özgün Makale Kontrolü

Özgün Makale, Özgün Makaleler: Artık günümüzün yeni işlerinden birisi olan online makale yazarlığı ile sizler de bildiklerinizi kolayca herkesle paylaşabilirsiniz. Ancak bu özgün yazıları hazırlarken kurallara dikkat edilmesi gerekmektedir. Sadece özgünlük tek başına yeterli olmamaktadır. Bu konuda yardım almak için internet üzerinden makale alımı yapan SEOcu’ların yöntemlerini kullanarak makale kontrolü yapabilirsiniz.

SEOcu’lar özgün makale kontrolü yapan ve bunları kullanan kişilere verilen isimdir. Bu kişiler çalıştıkları firmaların web siteleri ya da ürünlerinin arama motorlarında ön sıralarda yer alması için içerik yazarlarından özgün makaleler alarak bunları kontrol etmektedir. Bilişim çağının gelişmesi ve internetin gücüyle birlikte bu iş alanının ortaya çıkmasıyla artık sadece SEOcu’lar değil, öğrenciler, ev hanımları, ek gelire ihtiyaç duyan herkes kazanç sağlayabilmektedir.

Özgün makale kontrolü sırasında öncelikli olarak nelere bakılır, nelere dikkat edilir bunların bilinmesi gerekmekte ve buna göre özgün içerik hazırlanması gerekmektedir. İlk olarak özgün içerik kesinlikle adından da anlaşılacağı gibi, eşsiz, kopya olmayan, içerisinde alıntı cümleler bulunmayan, yazarın tamamen kendi düşünce ve cümlelerinin bulunduğu yazılar olmalıdır.

Bunun yanı sıra bu makaleler, tanıtım yazıları olduğundan ve herkese hitap ettiğinden mutlaka imla ve yazım kurallarına dikkat edilmelidir. Yüklemi eksik, aşırı devrik ve anlamsız, tamamlanmamız ve tekrar eden cümleler kullanılmamalıdır. Eğer kısır bir konuda yazı hazırlanacaksa iyi araştırma yapılmalıdır. Bu iki ana koşula dikkat ettiğiniz taktirde özgün bir makale hazırlamanız hiç de zor olmamaktadır.

Özgün makale kontrolü sırasında incelenen bu özelliklerin yanı sıra ayrıca makaleyi hazırladığınız kişinin sizden istediği anahtar kelimeleri de makale içinde uygun bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Çünkü makale bu anahtar kelimeler sayesinde arama motorlarında bulunup okuyuculara ulaşacak ve web sitesinin de hit hale gelmesini sağlayacaktır.